Články v kategórii: dejiny

Prichádza júl a s ním tradičný historický júlový kvíz. Môžete si v ňom overiť svoje vedomosti týkajúce sa významných júlových udalostí. Viete, aké významné udalosti našej slovenskej a svetovej histórie sa udiali v mesiaci júl? 

S príchodom júna prichádza historický júnový kvíz, v ktorom si môžete overiť vedomosti ohľadom významných udalostí, ktoré sa v júni stali. Viete, aké významné udalosti našej histórie sa udiali v mesiaci jún? 

S príchodom mesiaca máj je tu historický májový kvíz, v ktorom si môžete overiť vedomosti z májových dejín. Viete, aké významné udalosti našej histórie sa udiali v mesiaci máj? 

Viete, aké významné udalosti našej histórie sa udiali v apríli? Historický aprílový kvíz overí vaše vedomosti z aprílovej histórie. Otestujte sa a odhaľte významné udalosti a míľniky v dejinách, ktoré sa udiali práve v apríli.

Čo zaujímavé sa stalo v marci? V historickom vedomostnom kvíze sa dozviete, aké významné a zaujímavé udalosti sa udiali v mesiaci marec. Každý mesiac sa pozrieme na významné historické udalosti našich dejín a marcové dejiny nájdete práve v tomto kvíze.

Čo zaujímavé sa stalo v histórii februára? V dejepisnom vedomostnom kvíze odhalíte významné, dôležité a zaujímavé udalosti, ktoré sa udiali v mesiaci február v našej histórii. Každý mesiac sa pozrieme na významné historické udalosti našich dejín. 

Čo sa stalo v januári? V tomto vedomostnom kvíze odhalíte významné, dôležité a zaujímavé udalosti, ktoré sa udiali v mesiaci január v našej histórii. Každý mesiac sa pozrieme na významné historické udalosti našich dejín. 

Alexander Dubček je významná osobnosť našich dejín. S blížiacim sa výročím tejto osobnosti sme pripravili kvíz na jeho spomienku. Vo ďalšém vedomostnom kvíze si môžete overiť, čo viete (a neviete) o živote Alexandra Dubčeka.

Dnes si pripomíname významnú osobnosť slovenských dejín - Milana Rastislava Štefánika. V súvislosti s týmto pamätným dňom prinášame vedomostný kvíz, v ktorom nájdete testové otázky o jeho živote a prínose pre Slovensko.  Viete aké vynálezy Štefánik vymyslel a na čom všetkom sa počas svojho života podieľal?  

Pomaly sa blíži čas podávania prihlášok na stredné či vysoké školy a mnoho študentov práve rieši, kam si podať prihlášku. Nie vždy sme však mali toľko možností na štúdium. Ešte pár rokov dozadu bol na území Slovenska len malý výber gymnázií či vysokých škôl. V tomto kvíze si môžete overiť svoje vedomosti ohľadom počiatkov na Slovensku.

V druhom vianočnom kvíze nájdete otázky týkajúce sa historických udalostí a náboženských tradícií, ktoré sa viažu na vianočné sviatky. Otestujte si svoje vedomosti z oblasti histórie týchto sviatkov. 

Posledný predvianočný víkend si môžete skrátiť vedomostným kvízom a testovými otázkami zameranými na vianočné tradície, zvyky a historické udalosti súvisiace s Vianocami. Dokážete správne odpovedať na vedomostné otázky týkajúce sa vianočného stromčeka, vianočných jaslí či farebného oblečenia tajuplnej osoby, ktorá nosí vianočné darčeky? 

V tomto vedomostnom kvíze si môžete overiť ako dobre poznáte významné ženské hrdinky, ktoré ovplyvnili dianie na svete: panovníčky, kráľovné, cárovné, spisovateľky, vedkyne či bojovníčky za lepšiu budúcnosť.

Život nám spríjemňujú mnohé vynálezy, bez ktorých by sme dnes nevydržali možno ani deň. Mnohé z nich spôsobili našu lenivosť, iné zvýšili našu pohodlnosť. Uvedomujeme si, ako by vyzeral náš svet bez auta, eskalátora, webu či toaletného papiera? Čo sme poznali skôr - padák alebo lietadlo? Kedy tieto objavy uzreli svetlo sveta? Svoje vedomosti si môžete overiť v zábavnom kvíze.