Prinášame súhrn najčastejšie sa vyskytujúcich otázok a výrokov, ktoré súvisia s témou výber školy a príprava na povolanie. Zoznam sme pripravili na základe našich skúseností a informácií od ľudí, ktorí sa venujú poradenstvu v oblasti výberu školy. Odpovede a komentáre vychádzajú z našich názorov.

13. 4. 2014

Sú rozhodnutia, ktoré majú veľký vplyv na náš život. Jedným z nich je výber školy a budúceho povolania. Málokto má to šťastie, že sa dokáže rýchlo a jasno rozhodnúť v čase, keď je to potrebné. Žiaci sú málo vedení k tomu, aby uvažovali o svojej budúcnosti zodpovedne, čo má často nežiaduce následky.

11. 4. 2014

Kedy sa oplatí študovať na vysokej škole? Na problém sa pozrieme z pohľadu študenta – do akej miery sa oplatí bojovať o vysokoškolský titul na základe toho, akým štýlom chce študent školu absolvovať.

10. 2. 2014

Veľa maturantov sa nevie rozhodnúť, čo po ukončení strednej školy. Oplatí sa študovať na vysokej škole? Každé rozhodnutie, ktoré má ovplyvniť celý život je náročné.

8. 2. 2014

Wikipédia je celosvetová internetová encyklopédia, ktorú už navštívil hádam každý pravidelný návštevník webu. Poskytuje veľké množstvo vzdelávacích informácií v najrôznejších svetových jazykoch. Je však bezpečné dôverovať týmto informáciám, ktoré môže napísať ktokoľvek?

7. 1. 2014

Dnes si predstavíme slovenský vzdelávací portál oškole.sk. Je to prvá internetová škola, ktorá vznikla na Slovensku. Poskytuje študijné materiály online pre základné a stredné školy. Súčasťou sú aj testy na overenie získaných vedomostí.

6. 1. 2014

Pomerne často sa stretávam so študentmi, ktorí nemajú tušenie, ako vyzerá štúdium na vysokej škole. Nie všetci rodičia majú s vysokými školami skúsenosti a často už ide o neaktuálne informácie. Preto sme pripravili stručný manuál pre tých, ktorí sa chystajú na vysokú školu a nemajú sa koho spýtať na priebeh štúdia. 

4. 1. 2014

Ďalší z kategórie webov poskytujúcich online vzdelávacie kurzy na Internete je edX. Opäť ide o univerzitný projekt poskytujúci vzdelávanie formou interaktívnych video prednášok. Nájdete tu množstvo vzdelávacích kurzov z rôznych oblastí.

3. 1. 2014