Aspoň jedna vec dobrá v čase pandémie vírusu - diskusia

marco1
2020-04-11 20:34
Chcem podakovat za tento web, ktory mi velmi pomohol pri vypracovavani uloh zo slovenciny, ktore sme dostali. Bohuzial na mnohych skolach to funguje teraz tak, ze ucitelia poslu kopu cviceni, ktore mame sami alebo s rodicmi vypracovat. Vela rieseni na ulohy som nasiel prave tu, a tak povazujem existenciu tohto webu za jednu pozitivnu spravu tychto dni. Zelam vela uspechov s dalsim vyvojom smile3
Admin
2020-04-11 21:19
Ďakujeme za pochvalu, aj my v súčasnom období sledujeme výrazne vyššiu navštevovanosť na webe. Asi málokto bol na niečo takéto pripravený, preto aj výučba na mnohých školách prebieha tak, ako to vidíme. Myslím, že tých pozitívnych javov a vecí je napriek náročnejšiemu obdobiu určite oveľa viac, len sa netreba toľko zameriavať na tie negatívne. Ale teší nás, že tento web je jednou z nich smile6
biker
2020-04-12 10:00
Čo je podľa vás najviac pozitívne na súčasnej situácii? Skúsme spoločne nájsť čo najviac vecí smile4
Podľa mňa najmä to, že rodiny trávia viac času spoločne, hoci mnohým z toho už začína šibať čo je asi normálne, keď tu máme Veľkonočné sviatky.
tansy
2020-04-12 21:21
Určite sa nájde aj veľa pozitívnych vecí, mne napadajú ďalšie:
  • Začneme si viac uvedomovať, čo je skutočne dôležité. Rodiny trávia viac času spolu, rodičia sa učia so svojimi deťmi. Verím, že si teraz viacero rodičov uvedomí, ako slabo je ocenené povolanie učiteľov .
  • Tiež sa niektorí začnú viac zaujímať o skutočné zdravie a nedávať ho na vedľajšiu koľaj. Asi nie je žiadne tajomstvo, že zdravý životný štýl zvyšuje odolnosť pred chorobami (strava, pohyb, spánok).
  • Bude sa menej plytvať (jedlom, materiálom...), keď ho bude menej.
  • Celkovo badať, ako má vzniknutá kríza prínosy aj pre populáciu a planétu: v oblastiach, kde sa znížili emisie sa výrazne znižuje znečistenie vzduchu.
V dôsledku koronavírusu dochádza k poklesu emisií
Ovzdušie v Indii je najčistejšie od 2. svetovej vojny

Ľudstvo bohužiaľ občas potrebuje dostať lekciu, aby sa spamätalo...
youki
2020-04-13 20:40
Tansy to pekne vystihla. Ja by som videl za pozitívne najmä to, že ešte máme ľudí ochotných venovať sa niektorým „nedoceneným“ povolaniam. Je to možno zázrak, že v našej krajine existujú povolania ako lekári (zdravotníci celkovo), učitelia a vedeckí pracovníci (vedci, výskumníci). Vzhľadom na to, aké podmienky tu majú v porovnaní so zahraničím, je to až neuveriteľné, že tu ešte sú.

Prvé dve skupiny sú asi zrejmé. Menej ľudí však asi sleduje dianie vo vede a výskume. A dokonca aj tu, na Slovensku, sa aktívne vyvíja vakcína a testy na vírus napriek tomu, že štát na vedu a výskum veľmi nemyslí a niektorým vedcom (ktorí teraz vyvíjajú testy) sa pred pár mesiacmi doslova vysmial do tváre a zrušil im financovanie
Bolo by pekné, keby sme si viac vážili tieto povolania a mysleli na ich prínos.
erikaa
2020-04-15 09:42
Ja sa konečne vyspím aj v lete pri otvorenom okne, keďže nebudem musieť celú noc počúvať podnapitých ľudí z krčmy na našej ulici smile4 (snáď bude zavretá čo najdlhšie) smile12
youki
2020-04-16 11:29
A ešte mi napadlo, že súčasná situácia možno mnohým firmám otvorí oči, že je možné viac využívať prácu z domu.
Doteraz mnohé firmy neboli donútené vyskúšať tento režim. Špeciálne tí, ktorí musia denne dochádzať do práce vrátane hodín strávených v kolónach to isto uvítajú. Ono nie je až tak dôležité, koľko času človek strávi v práci, ale koľko práce reálne spraví. Všade to síce nejde, ale mnoho firiem zbytočne rieši prítomnosť na pracovisku.
erikaa
2020-04-21 15:16
Pekné vyjadrenie na túto situáciu som našla:
Citácia:
Vírus tu nie je aby nás zničil, ale práve naopak - aby sme sa spamätali a uvedomili si, že peniaze a luxusné dovolenky sú nam nanič, a že sa máme prestať naháňať stále za niečím, spomaliť, venovať sa deťom a rodine, z nákupných centier a fitiek sa vrátiť späť do prírody a keď si toto uvedomíme, vírus sám odíde.

smile16 smile19 (nie som autorka, ale pekné to je)