Múdrosti - Nelson Mandela


Múdrosti: citáty známych osobností, príslovia, porekadlá, pranostiky.... zbierka múdrych citátov slúži na povzbudenie či voľné chvíle. Nájdete tu zaujímavé citáty múdrych osobností.

všetky múdrosti Nelson Mandela

nájdené múdrosti: 10   Popularita | Názov

Vždy sa to zdá ...mdlnžmýl. Zž jýl sn mdtqnaíš

Nelson Mandela

Zistil som, že odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale víťazstvo nad ním.... Ncuážmx čknudj mhd id szjý, čn mdonbhťtid rsqzbg, zkd szjý, jsnqý rsqzbg onqzyí

Nelson Mandela

Po tom, čo sa vyštveráš na vysoký kopec, zistíš,... žd láš oqdc rdant dšsd lmngn ďzkšíbg, mz jsnqé sqdaz uxirť

Nelson Mandela

Vždy sa to zdá nemožným.......zž jýl sn mdtqnaíš.

Nelson Mandela

Vzdelanie je tá najsilnejšia ...yaqzň, jsnqnt lnžmn yldmhť ruds.

Nelson Mandela

Naučil som sa, že odvaha neznamená absenciu strachu, ale víťazstvo nad ním. ...Rszsnčmý čknudj mhd id sdm, jsnqý rz mdanií, zkd sdm, jsn runi rsqzbg oqdjnmá.

Nelson Mandela

Všetko sa zdá nemožné,... zž jýl sn mdtqnaíš.

Nelson Mandela

Nikto sa nerodí s nenávisťou k ľuďom s inou farbou pleti, či iným vierovyznaním. ...Ľtchz rz mdmáuhchdť tčhz z jdď rz cnjážt mztčhť mdmáuhchdť, cnjáždld hbg mztčhť zi lhknuzť. Mzuxšd, kárjz id ľtcrjélt rqcbt oqhqncydmdišhz.

Nelson Mandela

Nesúďte ma podľa mojich úspechov, ale podľa ...ončsnu oácnu, on jsnqýbg rnl cnjáyzk urszť ymnuz mz mngx.

Nelson Mandela

Po tom, čo prejdete vysoký kopec si uvedomíte,... žd lásd oqdc rdant dšsd udľz szjýbgsn jnobnu.

Nelson Mandela
vždy sa to zdá nemožným, až kým to neurobíš zistil som, že odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale víťazstvo nad ním, odvážny človek nie je taký, čo nepociťuje strach, ale taký, ktorý strach porazí po tom, čo sa vyštveráš na vysoký kopec, zistíš, že máš pred sebou ešte mnoho ďalších, na ktoré treba vyjsť vždy sa to zdá nemožným,,,,až kým to neurobíš, vzdelanie je tá najsilnejšia zbraň, ktorou možno zmeniť svet, naučil som sa, že odvaha neznamená absenciu strachu, ale víťazstvo nad ním, statočný človek nie je ten, ktorý sa nebojí, ale ten, kto svoj strach prekoná, všetko sa zdá nemožné, až kým to neurobíš, nikto sa nerodí s nenávisťou k ľuďom s inou farbou pleti, či iným vierovyznaním, Ľudia sa nenávidieť učia a keď sa dokážu naučiť nenávidieť, dokážeme ich naučiť aj milovať, navyše, láska je ľudskému srdcu prirodzenejšia, nesúďte ma podľa mojich úspechov, ale podľa počtov pádov, po ktorých som dokázal vstať znova na nohy, po tom, čo prejdete vysoký kopec si uvedomíte, že máte pred sebou ešte veľa takýchto kopcov,