Posledné novinky

Prijímačky na medicínu

Pre záujemcov o štúdium medicíny dávame do pozornosti zbierku testových otázok a úloh na prijímačky v odbore medicíny. Otázky z kategórie príjmačky na medicínu sú špeciálneho typu - na jednu otázku môžete označiť aj viac odpovedí. Otázka je vyhodnotená ako správna len v prípade, že označíte všetky správne odpovede. Veríme, že otázky na prijímačky z medicíny pomôžu viacerým úspešne zvládnuť prijímacie pohovory na medicínu :)

Bmatias (27. 3. 2017)

Nemecké testy a kvízy už online

Podarilo sa nám spustiť nové vedomostné kvízy a testy z nemčiny. Nachádzajú sa v nich otázky zo slovnej zásoby nemeckého jazyka a postupne budeme pridávať nové testové otázky. Prvé nemecké testy online si tak môžete spustiť vyskúšať už teraz, ďalšie testy z nemčiny budú dostupné čoskoro.

Bmatias (3. 12. 2016)

Zoznam vysokých škôl

Katalóg vysokých škôl poskytuje informácie z prostredia vysokých škôl na Slovensku, vysokoškolské študijné odbory, údaje o počte študentov a absolventov za posledné roky, záujem o vysoké školy na Slovensku v priebehu posledných rokov a rôzne ďalšie zaujímavé informácie o vysokých školách na Slovensku.

zoznam vysokých škôl zoznam fakúlt študijné odbory a absolventi rebríčky vysokých škôl

Bmatias (29. 3. 2016)

Geografická olympiáda - spoznávanie Slovenska z fotografií

V sekcii geografická olympiáda pribudla nová vedomostná hra pod názvom Hľadanie miest z fotografií. Hra je zameraná na identifikáciu zaujímavých miest z fotiek. K dispozícii sú momentálne najzaujímavejšie miesta Slovenska a vašou úlohou je určiť polohu tohto miesta čo najpresnejšie.

Hľadanie miest z fotografií - spustiť hru

Bmatias (21. 7. 2015)

Zbierka múdrostí (citáty, výroky, príslovia ...)

Zbierka múdrostí pokrýva citáty (výroky) známych osobností a príslovia vhodné na inšpiráciu či získanie nových vedomostí. K dispozícii sú taktiež zábavné hry na odkrývanie a spoznávanie nových múdrostí. V sekcii tiež nájdete prehľadné vyhľadávanie citátov a výrokov podľa autora, kategorizovanie výrokov podľa tém a príslovia usporiadané podľa krajiny. V súčasnosti máme v zbierke viac ako 1000 citátov a výrokov od viac ako 180 autorov citátov.

Bmatias (21. 6. 2015)

Biológia - kvízy a testové otázky

Po kategórii zameranej na biológiu človeka sme vytvorili novú vedomostnú kategóriu - biológiu. Biológia sa zameriava na všeobecnú charakteristiku živých sústav a biológiu bunky. Súčasťou sú testové otázky z dejín biológie a metód, ktoré sa v tejto vede využívajú.

Bmatias (25. 10. 2014)

Český jazyk - testové otázky

Keďže sa na Slovensku radi chválime, že ovládame český jazyk, je potrebné to aj potvrdiť. Nová kvízová kategória z českého jazyka vznikla aj na podnet návštevníkov z čiech, aby si overili znalosť slovenskej slovnej zásoby.

Testy z českého jazyka

Bmatias (18. 9. 2014)

Vzdelávacie videá online

Spustili sme sekciu online vzdelávacie videá. Je to katalóg vzdelávacích videí určený na učenie či rozširovanie vedomostí z rôznych oblastí. Do zoznamu sme zaradili odborné a výkladové videá od 10 autorov zo Slovenska a Čiech, čo spolu momentálne predstavuje viac ako 1000 videí (350 hodín) výkladu. Ide najmä o vzdelávacie prednášky a vysvetľovanie školského učiva.

Postupne máme záujem katalóg rozširovať. Ak sa vám niektoré video zapáči, alebo by ste k nemu mali otázky, odporúčame navštíviť weby konkrétnych autorov. Na tomto webe sa k obsahu videí vyjadrovať nebudeme, nakoľko nie sme autormi týchto videí. Naším cieľom je ponúknuť prehľadný katalóg a pomôcť tieto videá spropagovať.

Bmatias (8. 8. 2014)

Aká je úroveň vzdelania vo svete?

Zaujíma vás dosiahnuté úroveň vzdelania v rôznych štátoch? Pripravili sme detailné štatistiky zahrňujúce informácie o dosiahnutom vzdelaní obyvateľstva rôznych štátov. Nájdete v nich údaje o počte obyvateľov s jednotlivými stupňami dosiahnutého vzdelania v prehľadných grafoch. Zaujímaveé informácie o vzdelaní ľudí vo svete nájdete v sekcii vzdelanie vo svete.

 

Bmatias (16. 6. 2014)

Geografická olympiáda: vzdelávacie zemepisné hry

Spustili sme novú sekciu pod názvom geografická olympiáda. Nájdete tu množstvo rôznych geografických (zemepisných) hier ako hľadanie miest na mapách, identifikáciu štátnych vlajok, hlavných miest, rozlohy štátov a ďalších geografických údajov. Hry sú kategorizované podľa oblasti od celého sveta cez jednotlivé kontinenty. Nechýbajú ani geografické hry na spoznanie geografie Slovenska. Okrem hier sú dostupné aj informácie o štátoch mestách a slovenských obciach pre účely overenia týchto informácií.

Bmatias (25. 2. 2014)

Novinky podľa rokov