Články v kategórii: kvízy

Čo sa stalo v januári? V tomto vedomostnom kvíze odhalíte významné, dôležité a zaujímavé udalosti, ktoré sa udiali v mesiaci január v našej histórii. Každý mesiac sa pozrieme na významné historické udalosti našich dejín. 

Viete aké významné dni nás čakajú v januári? Opäť je tu tradičný kvíz týkajúci sa významných dní, ktoré nás čakajú v januári: januárové sviatky, medzinárodné dni v januári či svetové dni v januári. 

December sa blíži a s ním prichádza tradičný kvíz týkajúci sa významných dní, ktoré nás v decembri čakajú: decembrové sviatky, medzinárodné dni decembra, svetové dni a pod. 

Alexander Dubček je významná osobnosť našich dejín. S blížiacim sa výročím tejto osobnosti sme pripravili kvíz na jeho spomienku. Vo ďalšém vedomostnom kvíze si môžete overiť, čo viete (a neviete) o živote Alexandra Dubčeka.

Kvíz o významných dňoch v novembri: aké významné dni nás čakajú v mesiaci november? Overte si svoje vedomosti a zistite, čo všetko môžeme tento mesiac oslavovať.

Aké sú vaše znalosti o webe? Web dnes používa skoro každý, hoci je pre mnohých používateľov pomerne tajuplný. Viete, ktorý web je responzívny? Počuli ste o weboch, ako je dark web alebo deep web? Poznáte význam súborov cookies? V tomto vedomostnom kvíze sa pozrieme na pojmy skrývajúce sa za webom.

Kvíz o októbri: aké významné dni nás čakajú v mesiaci október? Overte si svoje vedomosti a zistite, čo všetko môžeme tento mesiac oslavovať.

Dokážete pracovať so slovnou zásobou? Viete interpretovať význam slovenských slov? Slovné analógie bývajú súčasťou testov inteligencie alebo aj testu všeobecných predpokladov ako súčasť prijímačiek na školy. V tomto kvíze sa môžete preskúšať, ako dobre viete interpretovať slovenské slová. 

Končí sa leto, blíži sa september a s ním nový kvíz zameraný na významné septembrové dni. Opäť si môžete overiť svoje vedomosti z toho, aké významné dni nás najbližší mesiac čakajú.

Prichádza mesiac august a s ním náš tradičný augustový kvíz na tému, aké významné dni nás v auguste čakajú. Medzinárodné dni, svetové dni, pamätné dni pre Slovensko - overte si svoje vedomosti a znalosti a pripravte sa na august.

Aké sviatky a významné dni nás čakajú v júli? Prichádza tradičný vedomostný kvíz o významných júlových dňoch, pamätné dni, medzinárodné dni a ďalšie. Tu si môžete overiť svoje vedomosti a znalosti a lepšie sa tak pripraviť na júl.

Blíži sa čas dovoleniek, a s ním pre mnohých aj cestovanie do zahraničia. Poďakovanie patrí k základným znalostiam slušnosti a slovnej zásoby, a preto by slová vďaky mali byť súčasťou našich vedomostí pred návštevou cuzdej krajiny. Vedeli by ste správne poďakovať v týchto európskych dovolenkových destináciách? 

Je niekoľko slovenských básní, ktoré by mal poznať každý slovák. V tomto vedomostnom kvíze si môžete otestovať svoje vedomosti z literatúry - tých najvýznamnejších básní našich slávnych spisovateľov.

Dnes tu máme náročnejší vedomostný kvíz pre fanúšikov geografie. Morské prúdy v moriach a oceánoch premiestňujú vodu z jedného miesta na druhé a ovplyňujú mnohé javy vrátane počasia na Zemi. Nasledujúce testové otázky o morských prúdoch overia vaše vedomosti o dianí najvýznamnejších z nich.

Prichádza mesiac jún a s ním kvíz o významných júnových dňoch. Viete, ktoré významné udalosti nás v júni čakajú? Aké pamätné dni si Slovensko pripomína v júni? Otestujte si vedomosti.

Viete odkedy môžeme vyhľadávať na internete vyhľadávačom Google, kedy vznikli sociálne siete ako YouTube či Facebook, kedy bolo možné kúpiť prvý iPod alebo odkedy máme možnosť zastaviť sa na obed v populárnej sieti fastfoodov McDonald? V tomto vedomostnom kvíze si overíte vedomosti týkajúce sa populárnych služieb a produktov, ktoré zmenili súčasný svet.

Ktorá bájna postava má najviac bizarný vzhľad? Viete ako vyzerá Sfinga či Kraken? Dokážete rozlíšiť podobu Kyklopa od Kentaura? V tomto vedomostnom kvíze si môžete otestovať vedomosti, či by ste dokázali rozoznať mýtické a mykologické bytosti späté s našou históriou. 

Dokážete identifikovať a rozpoznať vlajky európskych štátov? Tento vedomostný test zameraný na štátne vlajky by mal zvládnuť každý Európan. Otázky na priradenie vlajok a európskych štátov preveria vaše vedomosti - môžete sa pred odchodom na dovolenku uistiť, či vlajku štátov na našom kontinente dobre poznáte. 

Dnes si pripomíname významnú osobnosť slovenských dejín - Milana Rastislava Štefánika. V súvislosti s týmto pamätným dňom prinášame vedomostný kvíz, v ktorom nájdete testové otázky o jeho živote a prínose pre Slovensko.  Viete aké vynálezy Štefánik vymyslel a na čom všetkom sa počas svojho života podieľal?  

Viete, aké významné dni nás čakajú v máji? Každý deň je niečím výnimočný. V tomto vedomostnom kvíze sa pozrieme na svetové dni, medzinárodné dni, európske dni a ďalšie významné májové dni, ktoré si v máji pripomíname.