Články v kategórii: kvízy

Poznáte národné jedlá európskych krajín? Vedomostný kvíz nielen pre cestovateľov, ktorí radi skúšajú a spoznávajú domácu kuchyňu. Viete, v ktorom meste vám pripravia domáce golabky, varenyky či tsatsiki? Otestujte si svoje vedomosti v kvíze o jedení a národných jedlách, aby vás v reštaurácii nemohlo nič prekvapiť.

Prichádza mesiac august a s ním nový historický kvíz, v ktorom si môžete overiť svoje vedomosti z histórie. Čo významné sa stalo v našich dejinách práve v mesiaci August a v ktorom roku?

Viete, ako správne povedať dobrú chuť v štátoch Európy? Čas dovoleniek a cestovania sa blíži, a mnohí sa chystajú navštíviť rôzne Európske krajiny. Pred odchodom do zahraničia si môžete overiť jazykové vedomosti z tejto oblasti, aby ste vedeli správne zaželať dobrú chuť v každom kúte Európy :)

Prichádza júl a s ním tradičný historický júlový kvíz. Môžete si v ňom overiť svoje vedomosti týkajúce sa významných júlových udalostí. Viete, aké významné udalosti našej slovenskej a svetovej histórie sa udiali v mesiaci júl? 

Poznáte letné pranostiky a porekadlá? Prichádza leto, a tak si môžete overiť svoje vedomosti týkajúce sa letných múdrostí. Letný zábavný kvíz je tu pre otestovanie vašich vedomostí o nadchádzajúcich letných dňoch.

S príchodom júna prichádza historický júnový kvíz, v ktorom si môžete overiť vedomosti ohľadom významných udalostí, ktoré sa v júni stali. Viete, aké významné udalosti našej histórie sa udiali v mesiaci jún? 

S príchodom mesiaca máj je tu historický májový kvíz, v ktorom si môžete overiť vedomosti z májových dejín. Viete, aké významné udalosti našej histórie sa udiali v mesiaci máj? 

Viete, aké významné udalosti našej histórie sa udiali v apríli? Historický aprílový kvíz overí vaše vedomosti z aprílovej histórie. Otestujte sa a odhaľte významné udalosti a míľniky v dejinách, ktoré sa udiali práve v apríli.

Viete, aké významné dni nás v apríli čakajú? Tradičný aprílový kvíz na tému významných dní overí vaše vedomosti.

Začína sa astronomická jar a s ňou prvé jarné dni. Poznáte jarné pranostiky a porekadlá? V tomto zábavnom vedomostom kvíze si môžete overiť svoje vedomosti týkajúce sa jarných múdrostí. Jarný zábavný kvíz je tu pre vás.

Čo zaujímavé sa stalo v marci? V historickom vedomostnom kvíze sa dozviete, aké významné a zaujímavé udalosti sa udiali v mesiaci marec. Každý mesiac sa pozrieme na významné historické udalosti našich dejín a marcové dejiny nájdete práve v tomto kvíze.

Prichádza marec a s ním marcový kvíz zameraný na významné dni: svetové dni, medzinárodné dni, pamätné dni.

Čo zaujímavé sa stalo v histórii februára? V dejepisnom vedomostnom kvíze odhalíte významné, dôležité a zaujímavé udalosti, ktoré sa udiali v mesiaci február v našej histórii. Každý mesiac sa pozrieme na významné historické udalosti našich dejín. 

S mesiacom február prichádza tradičný februárový vedomostný kvíz, v ktorom nájdete otázky týkajúce sa svetových či medzinárodných dní, ktoré nás vo februári čakajú. 

Čo sa stalo v januári? V tomto vedomostnom kvíze odhalíte významné, dôležité a zaujímavé udalosti, ktoré sa udiali v mesiaci január v našej histórii. Každý mesiac sa pozrieme na významné historické udalosti našich dejín. 

Viete aké významné dni nás čakajú v januári? Opäť je tu tradičný kvíz týkajúci sa významných dní, ktoré nás čakajú v januári: januárové sviatky, medzinárodné dni v januári či svetové dni v januári. 

December sa blíži a s ním prichádza tradičný kvíz týkajúci sa významných dní, ktoré nás v decembri čakajú: decembrové sviatky, medzinárodné dni decembra, svetové dni a pod. 

Alexander Dubček je významná osobnosť našich dejín. S blížiacim sa výročím tejto osobnosti sme pripravili kvíz na jeho spomienku. Vo ďalšém vedomostnom kvíze si môžete overiť, čo viete (a neviete) o živote Alexandra Dubčeka.

Kvíz o významných dňoch v novembri: aké významné dni nás čakajú v mesiaci november? Overte si svoje vedomosti a zistite, čo všetko môžeme tento mesiac oslavovať.

Aké sú vaše znalosti o webe? Web dnes používa skoro každý, hoci je pre mnohých používateľov pomerne tajuplný. Viete, ktorý web je responzívny? Počuli ste o weboch, ako je dark web alebo deep web? Poznáte význam súborov cookies? V tomto vedomostnom kvíze sa pozrieme na pojmy skrývajúce sa za webom.

Kvíz o októbri: aké významné dni nás čakajú v mesiaci október? Overte si svoje vedomosti a zistite, čo všetko môžeme tento mesiac oslavovať.

Dokážete pracovať so slovnou zásobou? Viete interpretovať význam slovenských slov? Slovné analógie bývajú súčasťou testov inteligencie alebo aj testu všeobecných predpokladov ako súčasť prijímačiek na školy. V tomto kvíze sa môžete preskúšať, ako dobre viete interpretovať slovenské slová. 

Končí sa leto, blíži sa september a s ním nový kvíz zameraný na významné septembrové dni. Opäť si môžete overiť svoje vedomosti z toho, aké významné dni nás najbližší mesiac čakajú.

Prichádza mesiac august a s ním náš tradičný augustový kvíz na tému, aké významné dni nás v auguste čakajú. Medzinárodné dni, svetové dni, pamätné dni pre Slovensko - overte si svoje vedomosti a znalosti a pripravte sa na august.