Články v kategórii: kvízy

Čo je na Slovensku najvyššie, najdlhšie, najväčšie, najsevernejšie, najobjemnejšie alebo inak naj? V tomto vedomostnom kvízy sa pozrieme na rôzne kúty Slovenska, ktoré skrývajú niečo naj. 

V tomto vedomostnom kvíze nadviažeme na predchádzajúci kvíz zameraný na akronymy. Tentoraz si bližšie overíme znalosti zo skratiek, ktoré používajú slovenské organizácie - najmä tie, na ktoré narazíte pri čítaní správ týkajúcich sa Slovenska.

V dnešnom kvíze si môžete overiť svoje znalosti z prostredia názvov svetových organizácií. Väčšina svetových organizácii je v textovej podobe uvádzaných najmä vo forme akronymu (skratky). Dokážete priradiť zaužívané skratky k správnym organizáciám?

S príchodom novembra prichádza novembrový zábavný kvíz, v ktorom sa tradične pozrieme na novembrové pranostiky a príslovia. Opäť si tak môžete otestovať svoje vedomosti týkajúce sa aktuálneho mesiaca.

Na Slovensku máme množstvo hradov, zámkov, kaštieľov a iných historických pamiatok, ktoré stoja za našu pozornosť. Mnohé z nich sú symbolmi regiónov a známe za hranicami Slovenska. V tomto vedomostnom kvíze bude úlohou identifikovať polohu a názov niektorých našich miest, ktoré sa oplatí poznať a spoznať.

V tomto vedomostnom kvíze si môžete overiť ako dobre poznáte významné ženské hrdinky, ktoré ovplyvnili dianie na svete: panovníčky, kráľovné, cárovné, spisovateľky, vedkyne či bojovníčky za lepšiu budúcnosť.

Máme tu mesiac október a s ním nový októbrový zábavný kvíz. Otestujte svoje vedomosti o októbri: októbrové príslovia, pranostiky na október, porekadlá či iné ľudové múdrosti našich predkov. Určite sa zabavíte a možno sa aj niečo naučíte.

Školský rok už je v plnom prúde, a v súvislosti s učením koluje množstvo motivačných múdrostí a citátov o vzdelávaní. Tie môžu aspoň trošku zvýšiť našu motiváciu vzdelávať sa, aj za súčasných náročných podmienok na školách. Dokážete identifikvoať nasledovné citáty slávnych mudrcov?

S príchodom septembra prichádza septembrový zábavný kvíz. Môžete si v rámci neho overiť svoje znalosti z pranostík, sviatkov a septembrových porekadiel, a dozvedieť sa aj iné zaujímavosti vzťahujúce sa na mesiac september.

Koľko farieb viete pomenovať? Existuje množstvo farebných odtieňov a veľa farieb má svoj názov. V tomto teste si môžete overiť vedomosti z oblasti identifikácie názvov farebných odtieňov. Po jeho absolvovaní odporúčame navštíviť našu encyklopédiu farieb.

Poznáte české názvy zvierat? Tento vedomostný test preverí, ako viete rozlišovať zvieratá po česky. Hoci väčšina slovnej zásoby týkajúcej sa českých zvierat znie podobne ako u nás, nájdu sa aj zákerné slová. Skúste si overiť svoje vedomosti z češtiny pred návštevou českej zoo. 

Už tu máme august a s ním tradičný augustový zábavný kvíz. Poznáte pranostiky, príslovia či múdrosti vzťahujúce sa na mesiac august? Svoje vedomosti o auguste si môžete overiť v tomto kvíze. A možno sa aj niečo naučíte.

Ako dobre poznáte našu planétu Zem? V tomto vedomostnom kvíze si môžete overiť znalosti o našej planéte. A nebude to jednoduché, nakoľko Zem skrýva množstvo zaujímavostí nielen na povrchu, ale aj vo vesmíre. Poznáte veľkosť Zeme či rýchlosť otáčania?

Mnoho ľudí sa dnes bojí jedla a vecí s jedlom spojených. Po úspešných kvízoch zameraných na stravovacie návyky a strachy tu máme pokračovanie – kvíz týkajúci sa obáv z jedla a jedenia. Počuli ste o chorobných obavách súvisiacich s jedením ako napríklad ortorexia či liporexia?