Mnoho študentov nedokončí vysokú školu len preto, že majú nesprávne predstavy o štúdiu. Alebo nevedia, čo by sa mali na vysokej škole naučiť, čo by mala vyšoká škola učiť a ako by sa teda mali aj oni učiť. Úspešné zvládnutie štúdia na vysokej škole často súvisí s očakávaniami študenta a jeho schopnosťou prispôsobiť sa požiadavkám, ktoré škola kladie. Preto sa pedagógovia rozhodli novým študentom bližšie objasniť priebeh a ciele vzdelávania na vysokej škole.

4. 1. 2019

Rok 2018 bol pre web kvizy.eu veľmi úspešný. Výrazne sa zvýšila popularita webu z pohľadu počtu návštevníkov, počtu zobrazených stránok aj počtu pravidelne sa vracajúcich ľudí. Celkovo sem v roku 2018 zavítalo viac ako pol milióna unikátnych používateľov, ktorí si spolu zobrazili približne 3 milióny stránok. Poďme sa bližšie pozrieť na najpopulárnejšie kvízy a sekcie tohto webu.

28. 12. 2018

S koncom roku 2017 je čas obzrieť sa, čo sa udialo na kvizy.eu. Web oslávil svoje 7. narodeniny. Pribudlo tu nielen niekoľko tisíc nových otázok a dve úplne nové vedomostné kategórie, ale aj články venované vzdelávaniu a učeniu, rozsiahle slovníky slovenských slov, vedomostné hry, múdrosti a mnoho ďalšieho... tak si to poďme zhrnúť.

30. 12. 2017

Konzultantka v oblasti vzdelávania prednáša o tom, ako pristupovať k štúdiu, ako sa efektívne vzdelávať a ako nájsť zmysel a motiváciu neustále sa vzdelávať. Učíme sa celý život, takže musíme spoznať zmysel učenia. Ako prednášajúca odkazuje: k čomu vám je, že niečo robíte, keď neviete, prečo to robíte?

31. 5. 2017

Sir Ken Robinson je okrem iného poradca pre vzdelávanie a populárny rečník na témy vzdelávania a školstva. Vo svojich prednáškach vtipne poukazuje na nedostatky školského systému a je autorom myšlienok ako škola zabíja tvorivosť či školstvo vyžaduje revolúciu. Bližšie si predstavíme jeho tri významné prednášky na konferencii TED.

24. 4. 2017

Tiež sa vám zdá, že nemáte čas na učenie a štúdium. Nedokážete zvládať všetky aktivity ako učenie, trávenie času s kamarátmi, chodenie na tréningy či oddych? Jediné, čo potrebujete, je naučiť sa plánovať čas, aby ste ho vedeli čo najlepšie využiť. Je potrebné stať sa manažérom svojich činností.

11. 4. 2017

Ak používaš neefektívne študijné stratégie, môžeš študovať ťažko a tvrdo a napriek tomu budeš dosahovať biedne výsledky. Hlavná myšlienka prednášky o učení s názvom ako správne študovať, ktorej autorom je Slavomír Tuleja.

2. 4. 2017

Mnemotechnické pomôcky sú slovné, grafické či zvukové pamäťové pomôcky, ktoré slúžia pre lepšie naučenie a zapamätanie faktov. Minule sme si predstavili základné techniky učenia faktov, teraz sa bližšie pozrieme na využívanie mnemotechnických pomôcok pri učení faktov, ktoré sa ťažko pamätajú.

20. 3. 2017